صنعت و تجارت آرشیو تاریخی و اسناد غذا و نوشیدنی هنر و سرگرمی خبری ورزشی استاک زندگی روزمره و مستند پرتره طبیعت

راهنما

نکات مهم ویژه عکاسان همکار آژانس عکس ایران‌ایمیجز:
* تاریخ و ساعت دوربین خود را به طور دقیق تنظیم کنید. اطلاعات مربوط به تاریخ عکاسی از exif عکس شما استخراج می‌شود.
* اگر دوربینتان از GPS پشتیبانی می‌کند، آنرا فعال کنید. نرم‌افزار سایت اطلاعات مربوط به محل عکاسی را از این طریق استخراج می‌کند.
* پس از ویرایش و ادیت عکس‌ها، آن‌ها را با فرمت jpg و با حفظ اطلاعات exif ذخیره کنید. عکس‌ها نباید به شکل Save for Web یا هر تنظیمات دیگری که اطلاعات exif را از بین می‌برد، ذخیره شوند.
* از دستکاری عکس، اضافه یا کم کردن عناصر موجود در عکس، افزودن لوگو یا اسم، افزودن قاب یا پاسپارتو به عکس یا هر اقدام مشابهی اکیدا خودداری کنید.
* عکس‌ها را با بالاترین سایز ممکن که دوربینتان پشتیبانی می‌کند، ارسال کنید. از ریسایز کردن عکس به اندازه کوچکتر بپرهیزید. نرم‌افزار سایت به صورت اتوماتیک تغییرات اندازه را اعمال خواهد کرد تا امکان فروش آنلاین و لحظه‌ای فراهم باشد.
* هر عکاس یک پنل اختصاصی در وب سایت دارد که آپلود آثار و مشاهده وضعیت بازدید و فروش و ... از طریق همان پنل صورت می‌گیرد.
* پس از آپلود عکس، سردبیران سایت عکس را به لحاظ کیفی و رعایت قوانین سایت بررسی می‌کنند. در صورتی که مشکلی وجود داشته باشد از طریق پنل عکاس به اطلاع او می رسد.
* قیمت گذاری عکس، مذاکره با خریدار و فروش به عهده سایت است.
* در حال حاضر عکسها با دو لایسنس Editorial و Royalty Free منتشر می‌شوند.
* هر فروش به طور مساوی 50% - 50 % میان عکاس و سایت تقسیم خواهد شد.
* تسلط عکاس به زبان انگلیسی و آشنایی با اصول اولیه نگارش کپشن الزامی است. کپشن عکس باید حاوی اطلاعات اولیه و اساسی عکاسی باشد و به سوالاتی مانند «چه کسی؟»، «چه چیزی؟»، «کجا؟»، «چرا؟»، «چگونه؟» و... پاسخ بدهد.
* به منظور حفظ کیفیت سایت، عکاسانی که قوانین ارسال عکس را رعایت نکنند، از سیستم همکاران کنار گذاشته می‌شوند.
* سوالات خود را می توانید از طریق ایمیل info@aksonline.ir مطرح کنید.