سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰
ثبت یک انجمن موازی در سکوت خبری

هیات مدیره انجمن عکاسان ایران بدون اطلاع‌رسانی به جامعه عکاسی و در سکوت خبری یک انجمن جدید به نام «انجمن صنفی کارگری عکاسان ایران» ثبت کرده است.

در پی بروز مشکلاتی حقوقی، اعضای هیات مدیره «انجمن عکاسان ایران» انجمن جدیدی را با عنوان «انجمن صنفی کارگری عکاسان ایران» ثبت و در ۲۶ تیرماه ۱۳۹۹ مجمع عمومی این انجمن جدید‌التاسیس را برگزار کرده‌اند.

«انجمن عکاسان ایران» که در طی این سال‌ها عضو شورای‌عالی خانه هنرمندان ایران بوده، به دلیل برخی مشکلات حقوقی و قانونی در آخرین مجمع عمومی این شورا کنار گذاشته شده و روند انتخابات شورای‌عالی خانه هنرمندان بدون حضور این انجمن برگزار شده است.

روند ثبت انجمن جدید از مدت‌ها پیش آغاز شده و مجمع آن هم در تیرماه امسال بدون اطلاع جامعه عکاسی و در سکوت خبری برگزار شده است. اسناد ثبت این انجمن در سایت روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران منتشر شده‌ است. (لینک ۱ لینک ۲) در آگهی ثبت این انجمن در سایت روزنامه رسمی قوه‌قضائیه آمده است:

انجمن صنفی کارگری عکاسان ایران در تاریخ ۹۹/۰۴/۲۶ به شماره ۱۰۱-۳/۳-۳۲ در این اداره کل ثبت گردیده است. اسامی اعضای اصلی و علی‌البدل هیات مدیره به مدت ۳ سال و بازرسان به مدت ۱ سال که در مجمع عمومی موسس مورخ ۹۹/۰۴/۲۶ انتخاب و سمت اعضای هیات مدیره که در جلسه هیات مدیره مورخ ۹۹/۰۴/۲۶ تعیین شده‌اند به شرح زیر می‌باشد:
۱- آقای محمدمهدی رحیمیان رییس هیات مدیره ۲ – آقای مسعود زنده روح کرمانی نایب رییس ۳ – آقای حسن غفاری مسئول امور مالی (خزانه دار) ۴ – آقای مجید ناگهی دبیر و عضو اصلی هیات مدیره ۵- آقایان سیف اله صمدیان آهنگر، افشین شاهرودی و فرزاد محمدحسین زاده هاشمی اعضای اصلی هیات مدیره ۶ – آقایان احمد سعید دستوری و سید عباس میرهاشمی و محسن راستانی اعضای علی البدل هیات مدیره ۷- آقای کمال الدین شاهرخ بازرس اصلی ۸- آقای بابک برزویه بازرس علی البدل

این اتفاق در حالی است که برخی از اعضای هیات مدیره «انجمن عکاسان ایران» پیش از این در محافل مختلف اعلام کرده بودند که دلیل عدم برگزاری مجمع این انجمن، گسترش بیماری کروناست، با اینحال مشخص نیست چگونه مجمع عمومی انجمن جدید‌التاسیس در تیرماه ۱۳۹۹ و همزمان با همه‌گیری ویروس کرونا برگزار شده است. همچنین مشخص نیست دلیل این پنهان‌کاری و عدم اطلاع‌رسانی تاسیس این انجمن جدید چه بوده، اساسنامه آن چگونه است، مجمع آن چگونه برگزار شده است، چگونه عضوگیری کرده و خواهد کرد، تکلیف انجمن قبلی و اعضای آن چه خواهد شد و آیا خانه هنرمندان ایران این انجمن جدید را به عضویت در خانه هنرمندان ایران و شورای عالی خواهد پذیرفت یا خیر.

جمعی از عکاسان ایران در حال جمع‌آوری امضا برای ارسال نامه‌ای به رئیس شورای‌عالی خانه هنرمندان ایران هستند که در آن خواسته شده تا نماینده عکاسان در شورای عالی خانه هنرمندان طی یک فرایند دموکراتیک و شفاف با حضور تمامی انجمن‌های تخصصی عکاسی و پوشش تمامی شاخه‌ها و اصناف حرفه‌ای عکاسی انتخاب شود.

عکس‌آنلاین آماده است تا پاسخ رسمی انجمن عکاسان ایران را درباره این موضوع منتشر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رســانــه‌ی عـکـاســـی ایـــــــــــران
ثبت یک انجمن موازی در سکوت خبری
هیات مدیره «انجمن عکاسان ایران» یک انجمن جدید ثبت کرده است
عکس آنلاین
www.aksonline.ir