یکشنبه 12 تیر 1401

لابراتوار عکس‌آنلاین

چاپ عکس، قاب و شاسی، کالیبراسیون مانیتور، اسکن نگاتیو و اسلاید و...

به مناسبت هفته تهران
از شنبه 12 مهر 1399
تا چهارشنبه 30 مهر 1399
نمایشگاه آنلاین

هنرمندان

نگارخانه

تهران، میدان هفت‌تیر، خیابان بهار شیراز، ضلع جنوب غربی میدان بهارشیراز
02188848993
http://www.iranphotomuseum.com/

بیانیه

این نمایشگاه به مناسبت هفته تهران برگزار می‌گردد که شامل ۱۹ قطعه عکس از تصاویر شهر تهران بین سال‌های ۱۲۲۵ تا ۱۳۲۰ هجری شمسی است. تصاویر این مجموعه توسط عکاسان دوره قاجار مانند لوئیجی پشه، آنتوان خان، عبدالله قاجار و دیگر عکاسان آن سال‌ها عکاسی شده است.

در تاریخ ۱۴ مهرماه سال ۱۲۸۶ هجری شمسی در اولین دوره مجلس شورای ملی که بعد از مشروطیت تشکیل شده بود، از شهر تهران به عنوان دارالخلافه نام برده می‌شود و برای اولین بار شهر تهران به صورت قانونی به عنوان پایتخت معرفی می‌شود. اعضای شورای اسلامی شهر تهران در سال ۱۳۹۵ یک فوریت طرح پیشنهادی به شورای فرهنگ عمومی کشور برای تعیین روز تهران در تقویم عمومی کشور را تصویب کردند و به مناسبت دویست و سی و امین سالگرد اعلام تهران به‌عنوان پایتخت، از آن سال ١۴ مهر به عنوان روز «تهران» نامگذاری شده است. گفتنی است شهرداری تهران به منظور اهمیت بازشناسی هویت پایتخت ایران اسلامی، همه ساله هفته تهران را از ۱۲ تا ۱۸ مهرماه برگزار می‌کند و با ویژه برنامه‌هایی این روز را گرامی می دارد.

نمایشگاه مجازی عکس تاریخی «طهران» تا تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۳۹۹ به صورت روزانه یک قطعه عکس در صفحه اینستاگرام موزه عکسخانه شهر بارگذاری خواهد شد.

علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند به صفحه مجازی موزه در اینستاگرام به آدرس www.instagram.com/akskhaneh_shahr مراجعه کنند.

Print Friendly, PDF & Email

گالری تصاویر

رســانــه‌ی عـکـاســـی ایـــــــــــران
به مناسبت هفته تهران
نمایشگاه مجازی عکس تاریخی‌ «طهران»
موزه عکسخانه شهر
از شنبه 12 مهر 1399
تا چهارشنبه 30 مهر 1399
www.aksonline.ir