دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
©Nurbek Ashirali Uulu - Kyrgyzstan / UNESCO Youth Eyes on the Silk Roads 2018
مسابقه عکاسی یونسکو

مسابقۀ عکاسی «جاده ابریشم از دیدگاه جوانان» که به صورت سالانه برگزار می‌شود فرصت هیجان‌انگیزی را در اختیار جوانان می‌گذارد تا از سراسر جهان درک خود را از میراث مشترک جاده ابریشم با دوربین خود ثبت کنند. هنرهای بصری و به طور خاص عکاسی، که امروزه به ابزاری قدرتمند در دست جوانان بدل شده می‌تواند نقشی اساسی در افزایش آگاهی ایجاد کند. امسال به طور خاص که بسیاری از نهادهای آموزشی و فرهنگی به طور موقت بسته شده‌اند، این مسابقۀ عکاسی این امکان را برای جوانان فراهم آورده تا از سراسر جهان با یک دیگر ارتباط گرفته و در فضایی دیجیتال خلاقیت و بینش خود را در باب دنیای پسا کرونا به اشتراک بگذارند.
حوزه جاده ابریشم به مناطقی اطلاق می‌شود که در شرق و جنوب شرق آسیا با گذر از آسیای مرکزی، شبه قاره هند، استپ‌های روسیه، فلات‌های ایران و آناتولی، شبه جزیره عربستان، مناطق غربی و شمال آفریقا میان تانزانیا و مراکش و نیز مناطق شرقی و جنوب اروپا تا ایتالیا، فرانسه و شبه جزیره ایبری (اسپانیا و پرتغال) قرار دارند.
این مسابقه در دو گروه سنی ۱۴ تا ۱۷ سال و ۱۸ تا ۲۵ سال برگزار می‌شود.

از شرکت‌کنندگان دعوت می‌شود تا آثارشان را در دو تم «نساجی و پوشاک» و «مبادلات بینافرهنگی در زمانۀ کوید-۱۹، از جمله در زمینۀ نساجی و پوشاک» برای مسابقه ارسال کنند. سپس، اعضای کمیتۀ انتخابی، آثار ارسالی را بررسی خواهند کرد و برندگان هر ردۀ سنی را انتخاب می‌کنند.

این رقابت با یک مراسم اهدای جوایز با سه برنده از هر ردۀ سنی به پایان خواهد رسید. برندگان جایگاه اول یک دوربین حرفه‌ای دریافت خواهند کرد. برندگان جایگاه دوم، یک دوربین نیمه‌حرفه‌ای دریافت خواهند کرد؛ و جایزۀ رتبه‌های سوم یک دوربین دیجیتال استاندارد خواهد بود.
تمام هزینه‌های سفر و شرکت در این مراسم برای برندگان به عهده سازمان یونسکو و بنیاد صلح جهانی چین است ضمن اینکه برندگان گروه سنی ١۴ تا ١٧ سال با همراهی یکی از والدین خود یا سرپرست قانونی در مراسم شرکت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رســانــه‌ی عـکـاســـی ایـــــــــــران
مسابقه عکاسی یونسکو
فراخوان مسابقۀ عکاسی «جاده ابریشم از دیدگاه جوانان»
عکس آنلاین
www.aksonline.ir