سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰
مسابقه “عکس محله‎” به همت ایراسوگرافی و ستاد مدیریت محله شهرداری تهران برگزار می‌شود. ایراسوگرافی در ادامه فعالیت‌های فرهنگی خود و برگزاری مسابقات عکس با موضوعات مختلف، به‌ منظور نگاهی دقیق‌تر به محله‌ها به عنوان مراکز اصلی شهر و با محوریت واکاوی بصری مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، رویداد “مسابقه محله” را با مشارکت شهرداری تهران و ستاد مدیریت محله شهرداری تهران برگزار می‌کند.

موضوعات مسابقه

– مناظر شهری گمشده و هویت محله‌ها
– مشاغل در درنگ گاه‌های محله
– تیپ‎های اجتماعی زنان در حیات محله
– تاثیر آسیب‌های اجتماعی بر محلات شهری

داوران

آقای رضا معطریان
آقای مهدی وثوق نیا
آقای آرش خاموشی

قوانین و مقررات

– شرکت برای تمامی عکاسان کشور در این مسابقه آزاد است.
– عکس‌های شرکت کننده می بایست با فرمت JPEG و کیفیت ضلع بزرگ حداقل ۱۰۰۰ مگاپیکسل بر روی سایت بارگذاری شوند و عکس های مجموعه باید طبق ترتیب شماره نمایش ارائه گردند.
– عکس‌های ارسالی نباید دارای عنوان عکس، نام عکاس، پاسپارتو، حاشیه، تاریخ، واترمارک، لوگو یا هرنشانه‌ی تصویری باشند و هیچ نوشته‌ای نباید در داخل عکس ذکر گردد. عکس‌های حاوی این قبیل اطلاعات، از داوری حذف خواهند شد.
– توجه برگزار کننده بیشتر معطوف به عکاسی مستند در شاخه های عکاسی خیابانی و مناظر شهری بوده و عکس‌های ترکیبی و دستکاری‌شده، با تشخیص نرم‌افزارهای هوشمند، به‌صورت خودکار از مرحله‌ی داوری حذف خواهند شد. تغییرات ویرایشی فقط در محدوده‌ی اصلاح رنگ و نور و برش عکس قابل قبول است.
– هر عکاس می‌تواند حداکثر تعداد ۱۰ قطعه عکس در هر بخش (بصورت تک عکس و مجموعه عکس) انتخاب و برای شرکت در مسابقه ارسال کند.
– تصمیم‌گیری در رابطه با موارد پیش‌بینی‌نشده بر عهده‌ی دبیرخانه مسابقه است.
– برگزار کننده‌ی این مسابقه می‌تواند از عکس‌های پذیرفته شده برای چاپ در کتاب، بروشور و موارد تبلیغاتی مربوط به این رویداد استفاده کند.
– در صورتی که آثار از کیفیت مطلوبی برای چاپ در کتاب و نمایشگاه برخوردار نباشند، اصل فایل با کیفیت بالاتر درخواست شده و در صورت عدم ارائه، عکس از مسابقه حذف خواهد شد.
– ارائه‌ کننده اثر، صاحب اثر شناخته می‌شود و هرگونه ادعایی از شخص ثالث برعهده مجموعه ایراسوگرافی نیست.
تصمیم‌گیری در رابطه با موارد پیش‌بینی‌نشده بر عهده‌ی دبیرخانه مسابقه است.

لازم به ذکر است، به دلیل داوری عادلانه و پیشگیری از بروز احتمالی حواشی ناشی از داوری، هیچ اطلاعاتی از قبیل عنوان عکس، نام عکاس به داورها ارائه نمی‌شود؛ بنابراین عکس‌های ارسالی باید بدون نوشته‌ (کپشن) ارسال شوند؛ در غیر اینصورت عکس از چرخه مسابقه خارج و حذف می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا ۲۰ شهریورماه ساعت ۲۴، با فرمت JPEG و با کیفیت ضلع بزرگ حداقل ۱۰۰۰ مگاپیکسل، به نشانی دبیرخانه مسابقه به آدرس www.irasography.com ارسال کنند.

ضمناً عکس‌های مجموعه‌ای باید طبق ترتیب شماره نمایش ارائه شود.

آثار ارسالی ۲۱ لغایت ۲۳ شهریورماه داوری و اسامی برگزیدگان اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رســانــه‌ی عـکـاســـی ایـــــــــــران
فراخوان مسابقه عکاسی محله‌های ۲۲گانه شهرداری تهران
عکس آنلاین
www.aksonline.ir