سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰
نامزدهای مسابقه‌ی سالانه‌ی عکس مطبوعاتی جهان معرفی شدند

نام دو عکاس زن ایرانی در میان نامزدهای جایزه ورلدپرس‌فوتو، معتبرترین و بزرگ‌ترین مسابقه‌ی سالانه‌ی عکس مطبوعاتی در جهان به چشم می‌خورد.

نیوشا توکلیان از آژانس عکس مگنوم با تک‌عکسی از «مراسم عزاداری سردار قاسم سلیمانی در تهران» در بخش «تک‌عکس اخبار عمومی» و فرشته اصلاحی از گروه عکس پودیوم با مجموعه‌عکس «سودای پرواز» در بخش «مجموعه‌عکس ورزشی» به‌عنوان نامزدهای ورلدپرس‌فوتو ۲۰۲۱ معرفی شدند.

عکس: نیوشا توکلیان / مگنوم

مجموعه فرشته اصلاحی درباره «سعید رامین»، پارکور کار حرفه ای ایرانی است که هفت سال پیش در یک مسابقه غیر قانونی هنگام فرود بر روی تشک دچار آسیب نخاعی از ناحیه گردن شده است. آسیب به حدی بود که او تنها میتوانست پلک بزند و به عقیده پزشکانش حتی امکان نشستن روی صندلی چرخدار را هم نداشت. ولی با بازپروری در خانه بخشی از توانش را بازیافته و بر روی صندلی چرخدار می نشیند.

عکس: فرشته اصلاحی / پودیوم از مجموعه‌ی «سودای پرواز»

عکس‌های برگزیده نهایی و نامزدهای دریافت جایزه را در اینجا مشاهده کنید.

ورلدپرس‌فوتو (World Press Photo) یک بنیاد مستقل و غیرانتفاعی مستقر در آمستردام است که در سال ۱۹۵۵ بنیان نهاده شده و به خاطر برگزاری معتبرترین و بزرگ‌ترین مسابقه‌ی سالانه‌ی عکس خبری در جهان شناخته شده است. ورلد پرس فتو در سال ۱۹۵۵ توسط ۵ عکاس هلندی با هدف نمایش عکس‌های مستند و خبری منتخب برای عکاسان سراسر جهان راه‌اندازی شد و حالا به یکی از مسابقات و بنیادهای مهم در زمینه عکس مستند و خبری تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رســانــه‌ی عـکـاســـی ایـــــــــــران
نامزدهای مسابقه‌ی سالانه‌ی عکس مطبوعاتی جهان معرفی شدند
دو عکاس زن ایرانی در میان نامزدهای ورلدپرس‌فوتو ۲۰۲۱
عکس آنلاین
www.aksonline.ir