تصمیم‌گیری‌های تازه‌ی انجمن عکاسان ایران

عضو هیأت مدیره و مسؤول کمیته عضو گیری انجمن عکاسان ایران، شرایط و جزییات تصمیم‌گیری‌های تازه‌ی انجمن عکاسان ایران را برای عضوگیری در سال 91 اعلام کرد.

مریم زندی در گفت‌و گو با واحد اطلاع رسانی انجمن عکاسان ایران خبر داد: بر اساس تصمیم‌گیری‌های هیأت مدیره برای کمیته‌ی عضویت از سال جدید، در سال دو بار عضو‌گیری در ماه‌های خرداد و آذر، انجام می‌شود و کارت عضویت هم دو بار در سال صادر خواهد شد.

به‌گفته‌ی این عضو هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران، در شکل جدید، اعضای کمیته‌ی عضوگیری سه نفر هستند که قرار است در آینده دو نفر از اساتید عکاسی یا سایر رشته‌های هنر هم به این گروه اضافه شوند. پیش‌بینی شده است که از حضور یکی از اساتید در خارج از ایران نیز بهره‌مند شویم.

زندی اعلام کرد: در طرح جدید عضوگیری بعد از پایان جلسه بررسی  آثار متقاضیان عضویت، یکی از اعضای کمیته در روز معین با افرادی که مردود شده‌اند ملاقات خواهد داشت و دلیل عدم قبولی آنها را مطرح و راهنمایی‌شان خواهد کرد.

او اضافه کرد: مصوب شده است که حق عضویت سال ۹۱ همان ۸۰ هزار تومان باشد. زیرا انجمن هنوز یک سال دیگر فرصت دارد از دفتری که شرکت نورنگار (یکی از اسپانسرهای انجمن) در اختیارش گذاشته به‌صورت رایگان استفاده کند.

زندی گفت:‌ اعضایی که انقضای کارت عضویت‌شان اسفندماه 90 است می‌توانند با پرداخت حق عضویت سال ۹۱ قبل از پایان سال کارت‌ عضویتشان را با بسته‌ی نوروزی انجمن دریافت کنند. بدیهی است کارت اعضای مقیم شهرستان بعد از ارایه فیش پرداخت حق عضویت به دبیرخانه، همچون سال گذشته با بسته‌ی نوروزی پست خواهد شد.

مریم زندی که از سال گذشته 1398مسؤولیت مالی (خزانه‌داری) انجمن را عهده‌‌دار است، توضیح داد: در این مدت همه‌ی هزینه‌های انجام شده و با تلاش برای صرفه‌جویی، از حق عضویت تامین شده است.  او با یادآوری که انجمن عکاسان ایران در سال 1390 از اعضا حق عضویت دریافت نکرده است، افزود: مهم‌ترین هزینه‌ها مربوط به صدور کارت عضویت، راه‌اندازی و نگه‌داری سایت انجمن، هزینه‌ی منشی و سایر همکاران، خرید وسایل اداری و دفتری از جمله کامپیوتر و نرم‌افزار ارسال پیامک برای اعضا، هزینه‌ی اداری روزمره و برگزاری جلسات کمیته‌های تخصصی و مجموعه جلساتی که برگزار می‌شود، بوده است.

به گفته‌ی زندی انجمن عکاسان ایران  در سال 1391 با توجه به برنامه‌ها و فعالیت‌های پیش‌بینی‌شده‌ی انجمن، مسلما باید بخشی از هزینه‌ها را از طریق اسپانسرها تامین کند. او عنوان کرد:  کمیته‌ی عضوگیری انجمن عکاسان ایران نخستین کمیته‌ای است
که آیین نامه‌ آن نوشته شده و به‌زودی از سایت رسمی انجمن اعلام خواهد شد.

همچنین جزییات مربوط به شرایط عضویت در انجمن عکاسان ایران در سایت انجمن به آدرس http://nips.org.ir درج شده است.Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply
بستن

*
*

آخرین مطالب